Pies Bolończyk – usposobienie

Mała rasa psów, która często mylona jest z maltańczykiem to bolończyk. W rzeczywistości psy te są ze sobą spokrewnione, jednak różnią się od siebie, jeśli przyjrzymy im się dokładniej. Bolończyk wywodzi się z Włoch, choć niektórzy uważają, że z Rosji. Bolończyk był bowiem ulubieńcem carycy Katarzyny Wielkiej i przez wiele lat, był bardzo popularnym psem do towarzystwa w Rosji.

Bolończyka charakteryzuje sierść, która jest dość długa i miękka, a także bardzo przyjemna w dotyku. Wymaga ona sporej pielęgnacji, jednak psy tej rasy bardzo lubią poddawać się przeróżnym zabiegom pielęgnacyjnym. Bolończyki to psy małe, które ważą do 4 kilogramów i mierzą maksymalnie 30 centymetrów wysokości w kłębie. Jeśli chodzi o sierść to musi być ona biała. Dopuszcza się jedynie do pierwszego roku życia kremowe przebarwienia w okolicach uszu. Usposobienie bolończyka jest bardzo przyjemne, gdyż jest to energiczny i bardzo towarzyski pies. Wymaga sporo ruchu, jednak bardzo lubi dzieci, dlatego ich wspólna zabawa powinna go odpowiednio zmęczyć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Sprzedajemy.pl

One Reply to “Pies Bolończyk – usposobienie”

  1. Mój znajomy ma bolończyka od kilku lat. Dopiero kilka dni temu dowiedziałem się, że to bolończyk, ponieważ pomyliłem go z maltańczykiem. Cena takiego psa to ponad 1000 zł z hodowli. Dokładnie nie powiedział ile zapłacił. Ma własnego bloga gdzie wstawia zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *